ورزش و تناسب اندام

ورزش و تناسب اندام

سوال این است:   چگونه می توان با تحرک محدود ورزش کرد

تیم تحقیقاتی دارامان ارگانیک با استفاده از منابع  معتبر به این سوال شما پاسخ می دهد؛بنابراین پیشنهادمیکنیم با ما همراه  باشید .

تحرک محدود به این معنی نیست که نمی توانید ورزش کنید

برای تجربه فواید سلامتی ورزش، نیازی به تحرک کامل ندارید. اگر آسیب دیدگی ، ناتوانی ، بیماری یا مشکلات مربوط به وزن ، تحرک شما را محدود کرده است ، هنوز روش های زیادی وجود دارد که می توانید از ورزش برای تقویت روحیه خود ، سهولت افسردگی ، تسکین استرس و اضطراب ، تقویت عزت نفس و بهبود چشم انداز خود استفاده کنید. در زندگی هنگامی که ورزش می کنید ، بدن شما اندورفین هایی را منتشر می کند که باعث خلق و خوی شما می شود ، استرس را تسکین می بخشد ، عزت نفس شما را تقویت می کند و حس کلی بهزیستی را تحریک می کند. اگر یک مربی معمولی هستید که در حال حاضر در کنار مصدومیت قرار گرفته است ، احتمالاً متوجه شده اید که عدم تحرک باعث شده است که میزان خلق و خو و میزان انرژی شما کم شود.

این قابل درک است: ورزش چنان تأثیر مهمی بر خلق و خوی دارد که می تواند افسردگی خفیف تا متوسط ​​را به همان اندازه مؤثر با داروهای ضد افسردگی درمان کند. با این حال ، آسیب به معنای این نیست که سلامت روحی و روحی شما محکوم به کاهش است.

در حالی که برخی از صدمات به بهترین حالت به استراحت پاسخ می دهند ، اما بیشتر به شما نیاز دارند که با کمک پزشک یا فیزیوتراپی خود مجدداً روال ورزش خود را ارزیابی کنید.

اگر دچار ناتوانی ، مشکل شدید وزن ، وضعیت مزمن تنفس ، دیابت ، ورم مفاصل یا بیماری در حال مداوم هستید ، ممکن است فکر کنید که مشکلات سلامتی شما باعث می شود ورزش به طور موثر ، در هر صورت ، برای شما غیرممکن باشد. یا شاید شما با افزایش سن ضعیف شده اید و نگران سقوط یا آسیب دیدن خود در صورت تلاش برای ورزش هستید.

حقیقت این است که ، فارغ از سن شما ، وضعیت جسمی فعلی ، و اینکه آیا در گذشته ورزش کرده اید یا خیر ، روش های زیادی برای غلبه بر مسائل تحرک و به دست آوردن پاداش های جسمی ، روحی و عاطفی ورزش وجود دارد.

چه نوع ورزش با تحرک محدود امکان پذیر است؟

مهم است که به یاد داشته باشید که هر نوع ورزش مزایای سلامتی را ارائه می دهد. مسائل مربوط به تحرک به ناچار برخی از انواع ورزش ها را آسانتر از سایرین می کند ، اما مهم نیست که وضعیت بدنی شما وجود داشته باشد ، شما باید هدف خود را  این قرار دهید که سه نوع ورزش مختلف را در روال خود بگنجانید:

تمرینات قلبی و عروقی که ضربان قلب شما را بالا می برد و استقامت شما را افزایش می دهد. این موارد می تواند شامل پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری ، رقص ، تنیس ، شنا ، ایروبیک در آب یا “ورزشهای آبی” باشد. بسیاری از افراد با مشکل تحرک ، انجام ورزش در آب را بسیار مفید می دانند زیرا این امر از بدن پشتیبانی می کند و خطر عضله یا ناراحتی مفاصل را کاهش می دهد.

حتی اگر محدود به صندلی یا صندلی چرخدار باشید ، هنوز هم می توانید ورزش قلبی عروقی انجام دهید.

تمرینات قدرتی شامل استفاده از وزنه ها یا مقاومت دیگر برای ساختن عضله و استخوان ، بهبود تعادل و جلوگیری از تحلیل عضله می باشد.

اگر تحرک محدودی در پاها داشته باشید ، تمرکز شما روی تمرینات قدرت بدنی بالا خواهد بود. به طور مشابه ، برای مثال اگر آسیب دیدگی شانه دارید ، تمرکز شما بیشتر روی تمرینات قدرتی در پاها  خواهد بود.

تمرینات انعطاف پذیری به افزایش دامنه حرکت شما ، جلوگیری از آسیب دیدگی و کاهش درد و سفتی کمک می کند. این موارد ممکن است شامل تمرینات کششی و یوگا باشد.

به عنوان مثال ، حتی اگر تحرک محدودی در پاهای خود داشته باشید ، هنوز هم می توانید از تمرینات کششی و انعطاف پذیری برای جلوگیری از به تأخیر انداختن آتروفی عضلات بهره مند شوید.

خود را برای موفقیت در ورزش تنظیم کنید